Sierpień / Wrzesień 2010

Hala zastąpi salę

 

Na razie po sali gimnastycznej pozostały smutne resztki, plac przy sali przypomina krajobraz księżycowy. Wszystko to wiąże się z budową nowoczesnej hali widowiskowo - sportowej. Takiej hali, jakiej ze świecą szukać w województwie zachodniopomorskim.

Zgodnie z projektem na parterze będzie sala gimnastyczna z areną o wymiarach 41,8 x 24,0 m (3 pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę koszykową), trybuny rozkładane na 289 widzów, zaplecze sanitarne, magazyny sprzętu sportowego, pokoje dla nauczycieli i sędziów. Na piętrze zaplanowano salkę do gry w tenisa stołowego, siłownię, trybuny stałe na 900 widzów, boisko do gry w squasha, zaplecza sanitarne, sala konferencyjna, zespół saun, ścianka do wspinaczki.

To nie koniec -nowa hala będzie połączona ze starą salą, oczywiście odpowiednio zmodernizowaną.

Budowa hali rozpoczęła się w połowie lipca i potrwa do 31 grudnia 2011 r.

Aktualnie prowadzona jest rozbiórka części starej sali gimnastycznej, przebudowywana jest sieć energetyczna (należąca do ENEi), która kolidowała z projektowaną halą. Tworzone jest zaplecze budowlane.

Na razie czeka nas trochę utrudnień w organizowaniu zajęć z wychowania fizycznego, trochę problemów z parkowaniem samochodów, trochę kurzu i hałasu. Ale chyba warto się pomęczyć, bo za 1,5 roku będziemy mieć imponujący kompleks sportowy.

O postępach w realizacji budowy będziemy informowali.

powrót