Żyć zdrowo w Europie

27 listopada 2013r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać wykładu „Żyć zdrowo w Europie”. Prelekcje prowadził lekarz onkologii Zbigniew Drukała z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego w Szczecinie. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zapoznania się z głównymi punktami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem oraz z zagadnieniem profilaktyki pierwotnej. Dowiedzieliśmy się jak powstaje zmiana nowotworowa oraz jakie nowotwory najczęściej występują w naszym kraju. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób ustrzec się chorób nowotworowych. Szczególna uwaga została zwrócona na niepalenie papierosów oraz zdrową dietę. Prowadzący wykład, lekarz Zbigniew Drukała, przedstawił nam również programy badań kontrolnych w raku szyjki macicy, raku piersi oraz raku jelita grubego.

 

Anna Kolesińska

uczennica z klasy 2LD

powrót