Zwycięski SMS Police
Zwycięski SMS Police

W miniony weekend siatkarki SMSu Police rozegrały dwa ligowe spotkania. Zawodniczki trenera Jerzego Taczały zagrały ambitnie i zdobyły pięć punktów.

 

Pierwsze ligowe spotkanie, policzanki toczyły przeciw UKS Murowana Goślina. Sobotni mecz, miał tak naprawdę nie dojść do skutku, bowiem przyjezdne chciały przełożyć spotkanie na 9 listopada. Na taką propozycję nie przystał PZPS, tłumacząc się zbyt późnym powiadomieniem. 

SMSki na ten mecz wyszły bardzo zdeterminowane. Zdominowały rywala już na samym początku. Radziły sobie w każdym elemencie gry. Rywal zagroził jedynie w trzecim secie prowadząc 6:0, ale przerwa dla zawodniczek trenera Jerzego Taczały podziałała motywująco i SMSki najpierw odrobiły straty, a potem rozpoczęły drogę do zwycięstwa. Wygrana w setach do 14, 22 i 17 sprawiła, że policzanki zdobyły jakże ważne, ale zasłużone pierwsze ligowe punkty.

Dzień później, w hali Zespołu Szkół, zawodniczki SMSu Police podejmowały Energetyk Poznań. Rywal dzień wcześniej zagrał przeciw PSPS Police. I tylko zagrał, bowiem zawodniczki trenera Zdzisława Gogola przewyższały Energetyk w każdym elemencie gry i wygrały zasłużenie 3:0 (25:17, 25:8, 25:13). W meczu z SMSem Police wydawało się, że będzie podobnie. Nic bardziej mylnego. Energetyk zagrał odważniej i mimo że pierwszą partię przegrał 22:25, to w kolejnych dwóch pokonał wysoko SMS – do 18 i 13. Po tych trzech setach, SMSki dokonały rzeczy niemożliwej. Gdy wydawało się, ze spotkanie zakończy się wygraną poznanianek, gospodynie odrodziły się jak Feniks z popiołów. Zaczęły grać ambitniej i z większym zaangażowaniem. Czwartą partię wygrały 25:21, a w piątej przewyższyły rywala o co najmniej jedną klasę pokonując go 15:9 i wygrywając 3:2.

 

SMS Police – UKS Murowana Goślina 3:0 (25:14, 25:22, 25:17)

SMS Police – Energetyk Poznań 3:2 (25:22, 18:25, 13:25, 25:21, 15:9)

 

SMS Police: Wojtarowicz, Abramajtys, Dziewiątkowska, Karsztun, Tymosiewicz, Bimkiewicz oraz Świt (l), Borowska, Berbecka, Bobkowska, Maksym,  Paluszkiewicz

powrót