Zwiedzanie szkoły przez uczniów klasy 2C z SP3

W dniu 6 kwietnia 2017 roku gościliśmy w progach BIAŁEJ uczniów klasy 2C ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Policach wraz z wychowawcą – panią Karoliną Rybczyńską. Mali uczniowie rozpoczęli swój dzień w BIAŁEJ od lekcji biologii przeprowadzonej przez panią Aleksandrę Szafirską wraz z jej uczniami – pasjonatami biologii, którzy asystowali małym uczniom, przekazując w ciekawy sposób tajniki wiedzy o człowieku, zwierzętach i przyrodzie. Uczniowie pracowali w 5 grupach. W kolejnych stacjach tematycznych, pod opieką swoich starszych kolegów mali goście odgadywali odgłosy zwierząt, obserwowali różne komórki pod mikroskopem, poznawali w praktyce budowę szkieletu oraz budowę organów wewnętrznych człowieka,  oglądali rohatyńca i poznawali jego budowę i zwyczaje.

Kolejne dwie godziny w Białej mali goście spędzili w szkolnym laboratorium chemicznym, pod okiem pani Sylwii Balcer i jej szalonych chemików, z którymi z wielką pasją i zaangażowaniem przeprowadzali kolejne niesamowite doświadczenia chemiczne. Mali naukowcy produkowali mydło i pomadki do ust, spalali gumisie, dmuchali balony, mieszali różne tajemnicze substancje…

W trakcie warsztatów kulinarnych uczniowie klasy drugiej pod okiem pani Marty Kowalik i jej uczniów wykonywali wielkanocne wypieki m. in. wielkanocne zajączki, koszyczki, jak również zdobili mufinki i kruche ciasteczka. To była wielka, słodka zabawa.

Nasi mali goście spotkali się również z klasą policyjną i jej opiekunem panem Jarosławem Szurko. Chętnie uczestniczyli we wspólnej musztrze, obserwowali jak wygląda łapanie przestępcy i kajdankowanie, a nawet grali w berka „łap złodzieja”.

Ostatnim punktem programu wizyty było zwiedzanie szkoły i krótki quiz na temat patrona Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach z nagrodami.

Nasi goście obiecali nas wkrótce odwiedzić. 

powrót