Znajdź Właściwe Rozwiązanie

Każdy trzeci czwartek listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia. Od roku 2011 zmniejsza się liczba osób palących tytoń, nie mniej jednak odsetek ten jest niewielki. Warto przypominać o szkodliwości nałogu nikotynowegow środowisku rodzinnym i w szkole, ponieważ dotyka on nie tylko samych palaczy – skutki mocno odczuwają osoby narażone na bierne palenie.

 

W naszej szkole można zapoznać się z wystawą dotyczacą szkodliwości palenia tytoniu orazużywania e-papierosów. Tablice znajdują się na pierwszym piętrze przy pokoju nauczycielskim. W tym tygodniu w ramach programu "Znajdź Właściwe Rozwiązanie" mlodzież klas pierwszych gimnazjum dowiedziała się również jak ważne jest dla człowieka czyste powietrze oraz jakie toksyczne substancje znajdują się w dymie tytoniowym.

 

Przekazujemy również komunikat od PSSE w Policah:

Wszystkie osoby palące zachęcamy do skorzystania z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym

801-108-108, w celu uzyskania pomocy w rzuceniu palenia. 

 

Marzena Rafacz

pedagog szkolny

powrót