Znajdź Właściwe Rozwiązanie

Program profilaktyki antytytoniowej „Znajdź Właściwe Rozwiązanie” od trzech lat  realizowany jest w naszej szkole i kierowany do uczniów klas pierwszych gimnazjum. Tegoroczna edycja rozpoczęła się już w listopadzie. Celem  programu jest kształtowanie wśród uczniów postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu oraz zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

 

Program:

  • ukazuje funkcjonowanie ludzkiego ciała  i jego potrzeb,
  • podkreśla wagę odpowiedniego odżywiania i korzyści z czystego powietrza
  • uczy jak radzić sobie w sytuacjach trudnych,
  • pomaga w budowaniu pozytywnego myślenia o sobie
  • pomaga w kształtowaniu ważnych umiejętności w kontaktach z ludźmi.

Realizacja przewidziana jest w cyklu 4-5 warsztatów z uczniami na lekcjach wychowawczych do maja 2014 r.

Pragnę zaprosić rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie informacyjne dotyczące realizacji programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” w dniu 22 listopada 2013 r. o godz. 16:30 (przed zebraniami dla rodziców) w sali 113.

Oprócz zajęć warsztatowych program uzupełniany jest poprzez konkursy tematyczne i wystawy kierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez PSSE w Policach w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia 21 listopada 2013 r.

Zdjęcia należy dostarczyć do dnia 5 grudnia 2013 r. do pedagoga szkolnego Marzeny Rafacz (p. 110 – I piętro) Szczegółowe informacje dostępne są na korytarzach szkolnych, załączniki potrzebne do wypełnienia przez rodziców (zgoda na przetwarzanie danych) dostępne u pedagoga.

Marzena Rafacz

pedagog szkolny

powrót