Zmiana dowodzenia w 12. Brygadzie Zmechanizowanej

W dniu 10 stycznia 2017 roku o godz. 13.00 delegacja wyróżnionych uczniów klasy wojskowej wraz z opiekunem Januszem Ługiewiczem i wicedyrektor Katarzyną Ignasiak uczestniczyła w uroczystym przekazaniu obowiązków dowodzenia Błękitną Brygadą w Szczecinie.

Gośćmi uroczystości byli też między innymi wicewojewoda zachodniopomorski, władze samorządowe Szczecina i regionu, poprzedni dowódcy brygady oraz szefowie i komendanci służb mundurowych miasta i województwa, a także dowódcy jednostek wojskowych 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Możliwość uczestniczenia w tej uroczystości, była dla nas niezapomnianym przeżyciem. Pokaz musztry paradnej, defilada wojsk oraz sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki patronackiej utwierdziły uczniów w przekonaniu, że dokonali właściwego wyboru podejmując naukę w klasach wojskowych.

Ustępującemu dowódcy Panu gen. bryg. Dariuszowi GÓRNIAKOWI podziękowaliśmy za owocną współpracę i nieocenioną pomoc w realizacji profesjonalnych zajęć wojskowych.

Nowy dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej Pan płk Piotr TRYTEK, zapewnił nas o swoim wsparciu dla naszych wszelkich, wspólnych przedsięwzięć.  

Janusz Ługiewicz

powrót