Zespół Szkół w Policach mistrzem województwa szkół ponadgimnazjalnych!
Zespół Szkół w Policach mistrzem województwa szkół ponadgimnazjalnych!

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police obroniły tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego szkół ponadgimnazjalnych. W finałowym spotkaniu pokonały 2:0 drużynę z Drawska Pomorskiego.

 

Rozgrywany w Kołobrzegu finał wojewódzkiej licealiady zgromadził cztery zespoły: Drawsko Pomorskie, Połczyn-Zdrój, Police i Kołobrzeg. W pierwszych meczach ekipa Drawska Pomorskiego zmierzyła się z Połczynem-Zdrojem - 2:0, a SMSki podejmowały drużynę z Kołobrzegu – 2:0 (25:13, 25:10).

 

W meczu o 3. miejsce kołobrzeżanki wygrały z połczyniankami 2:0, a zawodniczki SMS Police 2:0 z ekipą z Drawska Pomorskiego – 2:0 (25:14, 25:12).

 

Zawodniczki trenera Jerzego Taczały były faworytem turnieju i zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyły w finale wojewódzkiej licealiady. Tym samym obroniły zdobyty tytuł Mistrza województwa i awansowały do zawodów ogólnopolskiej licealiady, która odbędzie się pod koniec maja w Wieliczce.

 

SMS Police – Kołobrzeg 2:0 (25:13, 25:10)

SMS Police – Drawsko Pomorskie 2:0 (25:14, 25:12)

 

SMS Police: Ewelina Karsztun, Katarzyna Dziewiątkowska, Nikola Abramajtys, Ola Berbecka, Natalia Wojtarowicz, Dominika Tymosiewicz, Julita Borowska, Aleksandra Wachel, Ula Bayer, Agata Antosiak, Klaudia Świt, Ola Bobkowska

powrót