Zdrowa Pasja - spotkanie profilaktyczne

W dniu 19 czerwca odbyło się w naszej szkole niecodzienne profilaktyczne spotkanie z panem Jakubem Jankowskim - przedstawicielem Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom. Uczniowie mieli możliwość zadawać prowadzącemu pytania dotyczące jego własnych doświadczeń. Rozwinęła się bardzo ciekawa dyskusja, uczniowie aktywnie zadawali pytania i wyrażali swoje poglądy. Prowadzący poruszał następujące tematy:

  • Od czego można się uzależnić?
  • Objawy długotrwałego zażywania środków uzależniających.
  • Czym jest uzależnienie?
  • Jakie są sposoby wyjścia z uzależnienia?
  • Jak wygląda terapia?
  • Toksyczne działania leków i dopalaczy.

Oprócz rozmowy o uzależnieniach pan Jakub promował zdrową i niezmiernie wciągającą pasję jaką jest - tworzenie muzyki. Zaprezentował działanie syntezatora, podzielił się kilkoma własnymi aranżacjami muzycznymi, pokazał w jaki sposób tworzyć ciekawą muzykę bez konieczności używania drogich sprzętów - pokaz beat boxu.

Bardzo dziękujemy Panu Jakubowi za niezwykle interesujące spotkanie, za poświęcenie i trud takiej działalności, za chęć angażowania się w działalność edukacyjną (pomimo młodego wieku), za otwartość i odwagę w dzieleniu się swoimi doświadczeniami. Dziękujemy także pracownikom Ochotniczego Hufca Pracy w Policach. Półtorej godziny to zbyt mało na podzielenie się swoją pasją, dlatego planujemy powtórkę spotkania w przyszłym roku szkolnym.

 

Marzena Rafacz
pedagog

powrót