ZAWODNICZKI SMS POLICE SPOTKAŁY SIĘ Z ZARZĄDEM POWIATU I DYREKCJĄ ZESPOŁU SZKÓŁ W POLICACH

Zarząd Powiatu w Policach, dyrekcja Zespołu Szkół oraz przewodniczący Rady Powiatu w Policach wzięli udział w spotkaniu podsumowującym II-ligowy sezon w wykonaniu zawodniczek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

 

Takie spotkanie zostało zorganizowane po raz pierwszy. Trenerzy omówili miniony sezon siatkarski, chwaląc przy tym swoje zawodniczki.

  • To był jeden z najlepszych sezonów w naszym wykonaniu. Zajęliśmy bardzo dobre piąte miejsce i zdobyliśmy 23 punkty – mówił trener SMSu Police Jerzy Taczała.
  • Dzisiaj gościmy te same osoby, które pomogły w powstaniu naszej szkoły w 2007 roku. Historia zatoczyła koło i ponownie spotykamy się w prawie identycznym gronie jak osiem lat temu – dodał trener Leszek Piasecki.

W spotkaniu wziął udział Zarząd Powiatu w Policach: starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Paweł Mirowski i członek Zarządu Beata Chmielewska. Był także przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski oraz zastępca naczelnika Wydziału Promocji i Informacji Anna Janicka. Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza reprezentowała p.o. dyrektora Bożena Pawełkiewicz.

  • Śledziłem mecze w Waszym wykonaniu i jestem pod dużym wrażeniem. Potraficie godzić naukę ze sportem. Walczycie jak równy z równym z każdym przeciwnikiem. Widać u Was prawdziwą siatkarską pasję – mówił starosta policki Andrzej Bednarek.
  • Ja najlepiej wiem, jak funkcjonuje SMS Police, bo w czasach gdy ją tworzyliśmy byłam dyrektorem Zespołu Szkół. Jestem z Was naprawdę dumna, bo wiem, że to co robicie nie jest łatwą sztuką – wtórowała Beata Chmielewska.

Siatkarki SMSu Police dopingował także wicestarosta Paweł Mirowski. Obserwował mecze w wykonaniu policzanek i przeżywał każdą wygraną, jak też i przegraną.

  • Wielokrotnie widziałem jak z sytuacji bez wyjścia potrafiłyście się podnieść i przechylić szalę na swoją stronę. Takie mecze chyba najbardziej budują. Gratuluję Wam osiągniętego wyniku i życzę kolejnych sukcesów – dodawał wicestarosta policki Paweł Mirowski.
  • Gdy jeżdżę w Polskę do rodziny i opowiadam, że w naszej szkole funkcjonuje taki SMS i w dodatku z powodzeniem gra w profesjonalnej II lidze, to mi nie wierzą. A tutaj, w Policach to się dzieje naprawdę a SMS Police jest dobrym przykładem tego, że naukę ze sportem można pogodzić – mówiła Bożena Pawełkiewicz p.o. dyrektora Zespołu Szkół w Policach.

Po spotkaniu spędzonym w luźnej atmosferze, Zarząd Powiatu przygotował dla zawodniczek i sztabu szkoleniowego drobne upominki.

  • Kiedy na początku lat 90. siatkarki Chemika Police zdobyły Puchar Polski, to ja pracowałem w Urzędzie Gminy. Zastanawialiśmy się z Zarządem jak uhonorować nasze zawodniczki. Długo myśleliśmy, aż w końcu zaproponowałem, że wręczymy im... album geograficzny. To nie był najlepszy pomysł, ale na tamtą chwilę nic innego mi do głowy nie przychodziło. Dzisiaj już tego błędu nie popełnię –żartował przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

SMSki nie były dłużne. Wręczyły każdemu z gości koszulkę treningową SMS Police z autografami i wydrukowanymi nazwiskami.

powrót