Zajęcia zorganizowane przez DPG Löcknitz

24 go marca 2015 roku, w ramach projektu polsko – niemieckiego, uczniowie klas pierwszych gimnazjum Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez DPG Löcknitz. Tematem przewodnim były zbliżające się Święta Wielkanocne.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym śniadaniem. Następnie uczniowie podzieleni w grupy polsko- niemieckie przystąpili do zajęć praktycznych w pracowniach,które mieszczą się w kilku budynkach..  Gimnazjaliści mieli konkretne zadania do wykonania: zdobienie pisanek i ceramiki, robienie palm świątecznych, sztuka orgiami czy też nauka tańca. Była też okazja poznać samo miasto Löcknitz. Zwiedzanie zakończyło się wspólnym grillowaniem.

Gospodarze i ich rodzice przygotowali mnóstwo przepysznych sałatek, przekąsek oraz ciast. Było naprawdę, w czym wybierać. Finałem zabawy był wspólny taniec w kręgu oraz prezenty, którymi uczniowie obu szkół wzajemnie się wymienili.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze a entuzjazm i dobry humor udzielił się wszystkim uczestnikom projektu.

Sylwia Balcer

powrót