Zajęcia z ratownictwa medycznego w klasach medycznych

W Polsce co druga osoba nie zna zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie naszych klas medycznych jednak wiedzą jak ważna jest to wiedza. Dlatego zgodnie ze swoimi zainteresowaniami postanowili pogłębić umiejętności niesienia pomocy w nagłych wypadkach oraz ratowania życia, biorąc udział w popołudniowych zajęciach z ratownictwa medycznego. Pierwsze szkolenie odbyło się już w czerwcu i było prowadzone przez Ratownika Medycznego i instruktora pierwszej pomocy Rafała Kościołowicza. Od listopada dołączył do szkolenia nasz były absolwent Wojciech Skotnicki również ratownik medyczny.

 

Celem szkolenia jest prawidłowe rozpoznanie i sprawne reagowanie w stanach zagrożenia życia, opanowanie uczucia strachu i niepewności przy udzielaniu pomocy, a przede wszystkim postępowanie zgodnie z normami obowiązującymi w Europie.

 

Uczniowie podeszli do tych zajęć z wielkim zaangażowaniem – mają za sobą reanimacje osób dorosłych i małych dzieci. Uczyli się udzielać pomocy poszkodowanym z niewielkimi urazami ciała m.in. opatrywanie ran, postępowanie przy wbitym ciele obcym. A to dopiero początek. W ramach tych szkoleń postanowili przygotowują się do Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż. Mistrzostwa te to duże wyzwanie dla uczestników.

 

My będziemy obserwować ich poczynania


Anna Golla

Aleksandra Szafirska

powrót