ZAJĘCIA Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Każdy z nas choć raz w życiu był świadkiem wypadku. W sytuacji gdy widzimy poszkodowanego, większość nie wie co robić, obawia się udzielić pierwszej pomocy bądź po prostu myśli, że ktoś inny z tłumu gapiów zaraz to zrobi za nas.

By uniknąć takiej reakcji i pewnie przystąpić do ratowania ludzkiego życia 22 października już po raz drugi uczniowie klas medycznych rozpoczynają  zajęcia z Ratownictwa Medycznego prowadzone przez naszego byłego absolwenta Wojciecha Skotnickiego – ratownika medycznego.
Celem szkolenia jest prawidłowe rozpoznanie i sprawne reagowanie w stanach zagrożenia życia, opanowanie uczucia strachu i niepewności przy udzielaniu pomocy, a przede wszystkim postępowanie zgodnie z normami obowiązującymi w Europie.

W ramach tych szkoleń uczniowie nasi postanowili przygotować  się do Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż.
Mistrzostwa te to duże wyzwanie dla uczestników. Dzięki takim szkoleniom, możemy czuć się bezpieczni.

 

Anna Golla
Aleksandra Szafirska

powrót