Zajęcia z przysposobienia wojskowego w klasie 1LE

Pierwsze zajęcia z przysposobienia wojskowego w klasie 1 LELO rozpoczęliśmy wizytą w sali tradycji naszej jednostki patronackiej 12 BZ. W czasie zajęć  prowadzonych przez kustosza sali tradycji zapoznaliśmy się z historią powstania  jednostki i jej tradycjami. Poza tym mieliśmy okazję poznać nazwiska wszystkich dowódców. Wspominaliśmy też tych żołnierzy z 12 BZ, którzy uczestniczyli \w misjach wojskowych poza granicami kraju, w szczególności ppłk Hieronima KUPCZYKA,  który 6 listopada 2003 r. jako pierwszy Polak został śmiertelnie postrzelony w czasie powrotu z uroczystości promowania nowo wcielonych żołnierzy irackich Korpusu Obrony Cywilnej.

Teraz wszyscy już powinniśmy wiedzieć, dlaczego jedna z ulic w okolicy Jeziora Głębokiego nazwana została jego imieniem. Dzięki tej wizycie bliżej poznaliśmy jednostkę, która przejęła nad nami opiekę i dzięki której będziemy mieli możliwość zdobywania umiejętności wojskowych.

Janusz Ługiewicz

powrót