ZACHODNIOPOMORSKIE GWARANCJE DLA MŁODZIEŻY

25 listopada 2014 r. w Szczecinie w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie odbyła się debata na temat odnalezienia swojego miejsca na rynku pracy UE i przygotowania się do dorosłego życia. W debacie brała udział młodzież z naszej szkoły: Karolina KamińskaPatrycja Połoszynowicz z klasy II THŻ. Uczennice miały możliwość wymiany poglądów, spostrzeżeń pomiędzy młodzieżą, a przedstawicielami instytucji zaangażowanych w działania wspierające osoby młode na rynku pracy m. in. Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, Powiatowy Urząd Pracy, ochotniczy hufiec pracy, radnymi miasta Szczecina i przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nowa inicjatywa ,, Gwarancje dla młodzieży’’ ma na celu zagwarantowanie młodym ludziom możliwości zdobycia dobrej pracy dostosowanej do ich wykształcenia, umiejętności  i doświadczenia lub pomoc w zdobyciu wykształcenia niezbędnego do znalezienia pracy w przyszłości, dzięki programom przyuczania do zawodu, szkoleniom lub dalszej edukacji.

 

Opiekun -Joanna Draczyńska

powrót