ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA Z ŻYCIEM

23 października 2017 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „ZACHODNIOPOMORSKIEJ SZKOŁY Z ŻYCIEM” za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA.

Celem akcji było aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększanie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Uczniowie klas medycznych, jako wolontariusze DKMS włączyli się do akcji trzykrotnie: w ramach festynu rodzinnego „Z rodziną po zdrowie”,  III Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki organizowanego w Mierzynie, oraz #KOMÓRKOMANIA organizowanego w naszej szkole.

Spośród 27 szkół województwa zachodniopomorskiego biorących udział w akcji zostaliśmy wyróżnieni jako  najlepsza szkoła, która w sposób perfekcyjny i profesjonalny zrekrutowała największą ilość potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Aleksandra Szafirska i Anna Golla

powrót