XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Uczniowie klas medycznych wzięli udział w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia 2013 r. uczniowie klas medycznych wzięli udział w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zbierała pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Uczniowie przygotowali kiermasz używanych książek, które zebrali wcześniej w szkole. Do książek dołączane były niespodzianki - karteczki ze "złotymi myślami". Oprócz kiermaszu zorganizowaliśmy stanowisko, gdzie uczniowie malowali dzieciom twarze.
Za sprzedane książki i malowanie twarzy nasi uczniowie uzbierali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotę 640,48 złotych.

Korzystając z okazji uczniowie namawiali odwiedzających MOK (WOŚP), do badań profilaktycznych w ramach Ogólnopolskiego Programu "Mam haka na raka". Tegoroczny program poświęcony jest czerniakowi.
W tym celu przygotowali planszę, ulotki, opaski na rękę. Namawiali także przybyłych do wypełnienia deklaracji Polskiej Unii Onkologii "Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego". Udało się zebrać aż 325 deklaracji!
Informowali też, że 2 lutego 2013r. będzie można wykonać bezpłatnie badania profilaktyczne w Zachodniopomorskim Centrum Onkologicznym w Szczecinie.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom i nauczycielom, którzy pomogli zorganizować kiermasz książek a szczególnie uczniom klas medycznych: Patrycji Trojanowskiej, Magdalenie Żemło, Paulinie Rutz, Kindze Krawczyk, Karolinie Jamróz, Karolinie Zielińskiej, Adamowi Wiejkuciowi, Markowi Wolskiemu, Samancie Morzyc, Magdzie Aksamit, Kasprowi Szydłowskiemu i Magdalenie Parmie.

Anna Golla i Aleksandra Szafirska

powrót