XII sesja Młodzieżowej Rady Regionu

16 października odbyła się w naszej szkole XII sesja Młodzieżowej Rady Regionu w Policach. Wzięło w niej udział 7 z ośmiu radnych. Pojawiły się nowe przedstawicielki z Zespołu Szkół w Policach (Joanna Lewandowska, Karolina Ogórek, Jessica Panek), Publicznego Gimnazjum z Przecławia (Basia Steczyńska) oraz SOSW nr 1 w Policach (Małgosia Cieślak). Odebrały legitymacje członkowskie i złożyły ślubowanie.

 

Przewodnicząca Joanna Szewczak przedstawiła także relację z ostatniego spotkania Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Uczestnicy rady mieli okazję wysłuchać wystąpienia eksperckiego ,,Prezentacja możliwości działania RMWZ – projekty unijne i programy wojewódzkie'' Małgorzaty Ludwiczek (PIE Europe Direct - Szczecin). Na sesji omawiane były pomysły na działalność kolejnej kadencji takie jak :

  • Stworzenie wojewódzkiej karty dla studentów i uczniów województwa, która oferowałaby dodatkowe, kilkuprocentowe zniżki w obiektach kulturalnych, barach, restauracjach w regionie.
  • Zorganizowanie debaty o studiach i uczelniach województwa, na której zostałyby pokazane młodzieży ponadgimnazjalnej realne wyniki poszczególnych uczelni oraz otwartość rynku pracy na przyjęcie absolwenta.
  • Przeprowadzenie kampanii społecznej na rzecz zapobiegania i wychodzenia z uzależnień, a także edukacji seksualnej.

Ustalano także działania MRR w roku szkolnym 2013/2014 (najważniejsze z nich: Konkurs na Najlepszy Samorząd Szkolny, Turniej Piłki Siatkowej, Kongres młodzieży powiatu polickiego). Przyjęto także terminy wyborów do III Kadencji Młodzieżowej Rady Regionu w Policach. Rozpoczęcie kampanii 12 listopada, zamknięcie list wyborczych 29 listopada, zaś wybory 9 grudnia 2013 roku.

 

Kolejna sesja odbędzie się 25 listopada 3013 roku o godzinie 15:30. Serdecznie zapraszamy!

 

Koordynator MRR Dorota Kobylińska - Huk

powrót