Wyróżnienie w Juvenes Translatores dla Maksymiliana Włodarskiego!

Miło nam poinformować, że uczeń  Zespołu  Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, Maksymilian Włodarski z klasy 2LN, otrzymał  wyróżnienie w międzynarodowym konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores, w którym brali udział uczniowie z 751 szkół z terenu Unii Europejskiej.

Maksymilianowi gratulujemy biegłej znajomości języka niemieckiego oraz, zgodnie z uzasadnieniem wyróżnienia,  tłumaczenia  twórczego, lecz zgodnego z oryginałem, tworzącego znakomite ogólne wrażenie.

Pozostali reprezentanci Zespołu Szkół z klasy dwujęzycznej 2LE:  Jakub Górny, Jakub Jurkowski oraz Jarosław Pytel otrzymają certyfikaty uczestnictwa w konkursie. 

Konkurs Juvenes Translatores organizowany jest  od 2007 roku przez  Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej dla szkół na terenie Unii Europejskiej.  Ideą konkursu jest propagowanie nauki języków obcych, zapoznawanie młodzieży ze sztuką przekładu oraz popularyzowanie umiejętności tłumaczenia jako sposobu komunikowania się między różnymi kulturami.

powrót