Wypieki mikołajkowe

W dniach od 4 do 6 grudnia br. pracownię gastronomiczną Zespołu Szkół  odwiedzili wraz z wychowawcami uczniowie z  1., 3., 4. i 7. klasy szkoły podstawowej. Klasa 7. brała udział w projekcie polsko-niemieckim PNWM. Goście pod fachowym okiem starszych kolegów piekli pierniczki, kruche ciasteczka, muffinki, a następnie swoje wypieki dekorowali kolorowym lukrem, posypkami oraz czekoladą. Zabawy było co niemiara, bo tematem spotkania były wypieki mikołajkowe . Można było wcielić się w zawód cukiernika, ubrudzić się mąką i lukrami, skosztować wszystkich pyszności, a przede wszystkim poznać warunki, klimat i specyfikę pracy w gastronomii. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Nasi uczniowie pokazali swój kunszt, a goście opuścili naszą pracownię syci i zadowoleni.

Kalina Adamowicz

Marta Kowalik

powrót