Wyniki Konkursu JESTEM SZEFOWĄ

Kapituła konkursu, na posiedzeniu w dniu 20 maja br., wybrała 20 finalistek V edycji, w tym laureatki I, II i III miejsca i przyznała Wyróżnienia.
Finalistką z naszej szkoły jest JOANNA SZEWCZAK
Konkurs "Jestem szefową" - to  wspólna inicjatywa Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej realizowana w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Celem konkursu jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet - liderek wśród młodzieży.

Uczestniczki konkursu miały przygotować prace na temat "Jestem szefową", które oceniało jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie "szefowej" obejmowało tu wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu miały za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakie mają cele, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy.

Gala rozdania nagród odbędzie się w dniu 11 czerwca br. (środa) o godz. 12.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.


Barbara Sikora

powrót