Wycieczka w Ueckermünde
Dnia 23.-25. Maja 2018r. nasza klasa 2GA wraz z 7PB wybrała się na polsko-niemiecki projekt integracyjny TEO-Oder w Ueckermünde. Pierwszego dnia podekscytowani wyruszyliśmy do ośrodka, gdzie spędziliśmy trzy dni. Miejsce noclegowe-„Zerum”- położone nad spokojną przystanią, pozwoliło nam wypocząć. W ramach projektu zostaliśmy pomieszani z niemieckimi uczniami, z którymi wspólnie poznawaliśmy swoje kultury, zwyczaje oraz przyzwyczajenia. Dzięki temu mogliśmy się lepiej poznać, ale przede wszystkim, zrozumieć. Przy wszystkich zajęciach towarzyszyli nam starsi uczniowie z Löcknitz, jako tłumacze, którzy zawsze chętnie pomagali polskim uczniom. Oczywiście były także inne zajęcia takie jak: zumba, kajaki, ścianka wspinaczkowa, czy ognisko.  Każdego wieczora odbywało się podsumowanie na plenum, prowadzone przez bardzo miłego i sympatycznego Pana Eberhard Buck, koordynatora projektu. Podczas wspólnych podsumowań nauczył on nas niemieckiej piosenki, która przetłumaczona na język polski, stała się „hymnem” naszego spotkania. Była ona bardzo chwytliwa i pozostała w naszej pamięci na długi czas. Tekst tej piosenki był o integracji oraz współpracy, co idealnie oddawało cel naszego projektu.
Dni wspólnie spędzone w Ueckermünde to niezapomniane chwile.
Klasa 2GA
powrót