Wycieczka na targi gastronomiczno - hotelarskie Gastro-Hotel do Kołobrzegu.

W ramach projektu: „W białej zdobędziesz niezawodny zawód- uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach podnoszą umiejętności zawodowe” 10 marca 2017 r. uczniowie klas gastronomicznych, biorący udział w projekcie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych, uczestniczyli w wycieczce na targi gastronomiczno - hotelarskie Gastro-Hotel do Kołobrzegu. 

Wizyta na targach rozpoczęła się wykładem pt. „Super foods i trendy kulinarne 2017”. Uczniowie dowiedzieli się, że na miano super żywności zasługują jedynie produkty naturalne, nieprzetworzone, które w swoim składzie zawierają dużą zawartość cennych dla organizmu człowieka składników, czyli witamin, minerałów i antyoksydantów. Następnie uczniowie zwiedzali targi, gdzie mieli okazję poznać nowoczesne maszyn i urządzenia gastronomiczne oraz spróbować znakomitych wyrobów. Po targach udaliśmy się na zwiedzanie mola w Kołobrzegu.

Kalina Adamowicz
Marta Kowalik
Monika Przychodniak -Loga

powrót