Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku w Naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przypomnijmy - kandydować może każdy kogo kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona przez wychowawcę.  W tym roku do wyborów przystąpiło 6 kandydatów ze szkoły gimnazjalnej i licealnej. Przez tydzień trwania kampanii wyborczej uczniowie mogli zapoznać ze zróżnicowanymi programami wyborczymi. W programach zawarte były propozycje wydarzeń, wszelakich akcji oraz organizacji szkoły.  

 

Na ogłoszenie wyników wszyscy czekali z niecierpliwością. Na szczęście wyniki wyborów znane były już na drugi dzień. Dużą przewagą głosów wygrał Bartosz Gawlik (248 głosy), kilkadziesiąt głosów za nim uplasował się Michał Świder (84 głosy), następny był Adrian Matusiak z liczbą 70 głosów. Listę zamknęli Jakub Baranowski, Amanda Korga i Dominika Stępniak z liczbą głosów (odpowiednio) 41, 24, 19.

 

Ze względu na to, że każdy program wyborczy zwrócił uwagę wyborców do Samorządu wstąpili wszyscy kandydaci, którzy otrzymali głosy w tych wyborach.

W wyborach łącznie udział wzięło 510 osób.

 

Każdego kto chce wiedzieć jakie obowiązki, ale i prawa spadły na naszych nowych szkolnych samorządowców zapraszamy do zapoznania sie z krótkim regulaminem działania Samorządu Uczniowskiego:)

 

Tekst i zdjęcia - Joanna Szewczak

powrót