Wszyscy mówią wiersze…

„Warto pomagać w realizacji artystycznych marzeń dzieci otwierając przed nimi magiczny świat wyobraźni, w którym króluje dobro i zrozumienie.”

Wierszomaniajest przeglądem wierszy, który od 10 lat organizuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach.

Pierwszy etap realizowany jest w szkołach i przedszkolach. Dzieci recytują swoje ulubione wiersze, potem dwoje z nich reprezentuje placówkę w finale. Tradycyjnie już w ramach współpracy Przedszkola Publicznego Nr 9 „Tęczowa Kraina” z naszą szkołą w kwietniowym półfinale w jury zasiadły polonistki „Białej” panie : Anna Krypień i Agnieszka Sikorska-Furman.

Tegoroczny finał Wierszomanii odbył się 15 maja w Mok-u. Młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół na zaproszenie organizatorów: pani Małgorzaty Keck i pani Tamary Wacholc pomogli w realizacji przedsięwzięcia. Uczniowie (przygotowani przez panie: Monikę Andrzejewską, Annę Krypień, Agnieszkę Sikorską-Furman) prowadzili uroczystość, wystąpili z przedstawieniem: „Bal w pokoiku lal”, zajęli się animacją zabaw podczas przerw. Doświadczeniem i fachowością wsparła „Wierszomanię” polonistka pani Izabela Nowicka, która razem z paniami: Różą Czerniawską-Karcz i Anną Pasierb obradowała w jury.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów „Białej”, którzy pomogli w realizacji uroczystości, a są to: Alex Abram, Urszula Bayer, Małgorzata Bogusz, Julita Borowska, Bartłomiej Dąbrowski, Patrycja Manowska, Magdalena Misiurek, Gabriela Morawska, Weronika Puchowska, Kamila Sawicka, Piotr Stefanowicz, Joanna Szewczak, Łukasz Zajączkowski.

powrót