Wspólne patrole z klasą policyjną

Policjanci z Polic wspólnie z uczniami klasy policyjnej patrolowali ulice oraz zabezpieczali przemarsz przez centru miasta dzieci w strojach określających Wszystkich Świętych.

Komenda Powiatowa Policji w Policach zawarła porozumienie z Zespołem Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, na zasadzie którego już od września w liceum ogólnokształcącym funkcjonuje klasa o kierunku policyjnym.
31 października 2014 r. uczniowie klasy policyjnej pod opieką nauczyciela Jarosława Szurko uczestniczyli wspólnie z polickimi policjantami w działaniach akcji "ZNICZ". Ponadto zabezpieczali przemarsz przez centrum miasta dzieci w strojach określających poszczególnych Świętych, organizowany przez Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Kazimierza Królewicza w Policach.
Umundurowani uczniowie wzbudzali  wśród społeczności polickiej duże zainteresowanie. W ramach dalszej współpracy klasa policyjna będzie brała udział w innych działaniach, organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Policach.

 

Jarosław Szurko
nauczyciel zajęć policyjnych

powrót