Wizyta w Plastynarium w Gubinie
Wizyta w Plastynarium w Gubinie

Budynek z czerwonej cegły w Guben kryje w sobie to, o czym każdy z nas boi się nawet pomyśleć.

"Memento mori".- wita przestrogą przy wejściu. W kolejnych salach śmierć nie opuszcza gości już ani na moment i kroczy za nimi jak cień. Wszystko prawdziwe!!! Z bliska zobaczyć można, jak wygląda wnętrze człowieka. Mięśnie, nerki, jelita, żołądek, płuca palacza, wątroba, a nawet serce po zawale. Slalom między eksponatami zapiera dech w piersiach. To prawdziwy teatr śmierci a zarazem pieśń pochwalna dla budowy i piękna ludzkiego ciała.

16 marca 2017roku, ten niesamowity pokaz geniuszu i mistrzostwa anatomii Gunthera von Hagensa, był celem wycieczki edukacyjnej uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 6 w Policach.

dr inż. Sylwia Małgorzata Balcer

Na „nudną naukę”, nie mamy większego wpływu. Na „nudne lekcje” - możemy coś poradzić.

 

powrót