Wizyta w ITChNiIŚ ZUT Szczecin

20 – go stycznia 2017 roku, uczniowie pierwszej klasy technikum chemicznego Zespołu Szkół uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z jednym z najbardziej użytecznych przyrządów do badania mikrostruktury powierzchni materiałów i nanomateriałów – skaningowym mikroskopem elektronowym. Uczniowie poznali nie tylko jego budowę i zastosowanie –zapoznali się również z zaletami tej metody analitycznej.  Dzięki SEM uczniowie mieli możliwość obrazowania powierzchni próbek litych takich jak węgiel bez ich pracochłonnego przygotowywania czy obserwować owady. Serdeczne podziękowania dla prowadzącego zajęcia dr hab. inż. Rafała Wróbla.

dr inż. Sylwia Małgorzata Balcer

powrót