Wizyta w ITCHNiIŚ ZUT Szczecin
Wizyta w ITCHNiIŚ ZUT Szczecin

Wizyta w ITCHNiIŚ ZUT Szczecin

 

30 – go listopada 2015 roku, uczniowie pierwszej klasy technikum chemicznego Zespołu Szkół uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z jednym z najbardziej użytecznych przyrządów do badania mikrostruktury powierzchni materiałów i nanomateriałów – skaningowym mikroskopem elektronowym SEM.

Uczniowie poznali nie tylko jego budowę i zastosowanie –zapoznali się również z zaletami metody analitycznej przy użyciu SEM, która daje możliwość obrazowania powierzchni próbek litych bez ich pracochłonnego przygotowywania. Dzięki tej metodzie możemy obserwować nie tylko powierzchnię próbki, możliwe jest również uzyskanie informacji o warstwie wierzchniej oraz budowie wewnętrznej materiału.

 

Serdeczne podziękowania dla prowadzącego zajęcia dr hab. inż. Rafała Wróbla.

 

Sylwia Balcer

powrót