Wizyta w Instytucie Polimerów

W dniach 15 i 22- go maja 2014 roku uczniowie realizujący rozszerzony program z przedmiotu chemia, wzięli udziałw zajęciach organizowanych w Zakładzie Technologii Materiałów Polimerowych oraz Zakładzie Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Spotkanie rozpoczęło siękrótkim wykładem, który osobiście poprowadzili znakomici naukowcy: prof. dr hab. inż. Mirosława El Fray i prof. dr hab. inż. Tadeusz Spychaj.

Następnie uczniowie podzieleni na grupy laboratoryjne wykonywali ćwiczenia. Badali m.in. właściwości polimerów naturalnych, biomateriałów oraz otrzymywali mikrokapsułki i hydrożele polimerowe. Ponadto uczniowie mieli okazjęzobaczyćmaszyny do wytłaczania tworzyw polimerowych w ruchu.

Celem wizyty byłonie tylko zwiedzenie Instytutu Polimerów oraz nowo otwartego, nowocześnie wyposażonego budynku Nanotechnologii ZUT Szczecin. Przede wszystkim uczniowie mieli możliwośćzapoznania sięz metodami instrumentalnymi, technikami oraz aparaturąbadawczą.

Z pewnościązdobyta wiedza pozytywnie wpłynie na ich wyniki w nauce.                                  

                                                                                 

Serdeczne podziękowaniadla:

  • prof. dr hab. inż. Mirosławy El Fray
  • prof. dr hab. inż. Tadeusza Spychaj
  • dr inż. Ewy Wiśniewskiej
  • dr inż. Katarzyny Wilpiszewskiej
  • oraz doktorantów prowadzących ćwiczenia

za organizacjęi realizację zajęć dla młodzieży.

Nauczycielki chemii, Zespołu Szkółw Policach:

Anna Golla i Sylwia Balcer

powrót