Wizyta uczniów z Gimnazjum nr 1

Miło nam poinformować, że kolejny już raz gościliśmy w Zespole Szkół uczniów z klas II i III z Gimnazjum nr 1w Policach. Spotkanie miało charakter wycieczki edukacyjnej.

Młodzież zapoznała się z ofertą szkoły. Zaplanowano zwiedzanie obiektów sportowych, bazy szkoły oraz  specjalistycznych pracowni. Nasi goście obejrzeli prezentację o szkole, z której dowidzieli się o  kierunkach i specjalnościach jakie proponujemy młodzieży w roku szkolnym 2014/2015 a także  poznali tradycje i zwyczaje szkoły. Następnie wraz ze swoimi opiekunami udali się do poszczególnych sal lekcyjnych, by jeszcze dokładniej zobaczyć czego mogliby uczyć się w przyszłości. Za sprawą uczniów z  klasy drugiej - językowej gimnazjaliści sprawdzili swoje umiejętności z języka niemieckiego. Na drugim piętrze czekała na gości „porcja” wiedzy medycznej. Klasa medyczna podzieliła się informacjami o tym w jakich przedsięwzięciach zdrowotnych uczestniczą.

Nie zabrakło też wiedzy o zajęciach pozaszkolnych, np. o  kółku plastycznym, czy filozoficznym. Na  zakończenie młodzież obejrzała krótki film związany z klasą wojskową i pożarniczą.

 

Monika Andrzejewska

pedagog szkolny

powrót