Wizyta uczniów klas mundurowych w "SKARBIE"

Dzięki uprzejmości kierownictwa Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "SKARB"uczniowie 2 klas o profilu policyjnym i wojskowym mieli okazję zwiedzić teren po byłej fabryce benzyny syntetycznej Hydrierwerke Pölitz AG oraz zobaczyć Galerię Historyczną, w której zgromadzono przedmioty związane z historią regionu. Muzeum gromadzi wszelkiego rodzaju przedmioty i dokumenty związane z historią miasta Police i jego najbliższych okolic. Posiada m.in. eksponaty z hitlerowskich obozów zlokalizowanych w czasie II wojny światowej w Policach i z fabryki benzyny syntetycznej, w której produkowano paliwo dla niemieckiej armii. Ponadto zobaczyć można broń klasyczną (konwencjonalną) białą, palną i pancerną, umundurowanie, wyposażenie wojskowe takie jak: kabury, hełmy, maski ochronne, menażki, manierki, nieśmiertelniki itp. Wizyta na terenie obiektu "SKARB" była dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem i okazją do namacalnego spotkania z historią Polic z przed ponad 50 lat.

 

nauczyciel zajęć policyjnych
Jarosław Szurko

powrót