Wizyta 1TTC w Instytucie
Wizyta 1TTC w Instytucie

28 – go listopada 2016 roku uczniowie klasy pierwszej technikum o profilu technik technologii chemicznej po raz pierwszy wzięli udział w wykładzie organizowanym przez Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Wykład pt. „Węgiel aktywny” wygłosił pracownik Instytutu, Pan mgr inż. Jarosław Serafin, podczas którego uczniowie 1TTC zapoznali się z właściwościami, zastosowaniem oraz metodami otrzymywania węgla aktywnego z różnych surowców.

W trakcie spotkania omówiono również metody instrumentalne umożliwiające dokładną analizę otrzymywanych w Instytucie materiałów węglowych.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie.

Na nudną naukę, nie mamy większego wpływu - na nudne lekcje możemy coś poradzić.

dr inż. Sylwia Małgorzata Balcer

 

Serdeczne podziękowania dla:

dr hab. inż. Beaty Michalkiewicz, prof. ZUT

powrót