WINTER PARTY 2015

W dniu 12.02.2015 odbył się Turniej Hokeja na lodzie w ramach cyklicznej imprezy sportowej „Winter Party”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ,,Białej’’ oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 w Policach. Celem turnieju była popularyzacja sportów zimowych przede wszystkim hokeja na lodzie – dyscypliny rzadko uprawianej w naszym regionie, integracja społeczności uczniowskiej szkół polickich oraz zachęcenie do podejmowania zróżnicowanych form aktywności fizycznej.

Do organizacji imprezy włączyli się uczniowie Samorządu Uczniowskiego oraz klasy gastronomiczne przygotowując poczęstunek oraz gorące napoje dla wszystkich uczestników. Mimo mroźnej aury atmosfera była bardzo gorąca. Hokej na lodzie jest dyscypliną bardzo kontaktową, a jednak uczniowie wykazali się dużą kulturą osobistą przestrzegając zasad gry „fair play”. Winter Party od lat cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży Polickich Szkół i jak co roku wszyscy z niecierpliwością wyczekują kolejnych edycji. Z roku na rok między uczniami szkół zawiązują się często wieloletnie przyjaźnie. Poprzez wspólne przygotowania oraz organizowanie imprezy uczniowie uczą się szacunku dla własnej i innych pracy, tolerancji oraz współdziałania  w zespole Dzięki temu możemy zaobserwować, że uczniowie coraz chętniej uczestniczą w przygotowaniach do  tej imprezy. Dzięki tym działaniom kształtowane są u nich pozytywne postawy społeczne. Stają się otwarci na innego człowieka. Zainteresowanie imprezą wykazał też trener Amatorskiej Drużyny Hokeja na lodzie Paweł Jakubas, który zachęcał młodzież do uczestnictwa w zajęciach amatorskich drużyn w tej dyscyplinie. W przyszłości  planuje współpracę z naszą szkołą oraz prowadzenie pozalekcyjnych  zajęć hokeja na lodzie.

W związku z dużym zainteresowaniem taką formą spędzania wolnego czasu , wspaniałą atmosferą młodzieży planujemy w następnym roku uatrakcyjnić turniej pokazowym meczem Amatorskiej Drużyny Hokeja na lodzie dla uczniów i mieszkańców Polic.

Dużym atutem turnieju była możliwość wyposażenia wszystkich zawodników w sprzęt hokejowy (kaski i kije) a także łyżwy.

Turniej rozegrany został w kategoriach dziewcząt i chłopców systemem „każdy z każdym” . Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn męskich i cztery żeńskie. Mecze były bardzo zacięte uczniowie walczyli o każdą bramkę.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy upominek i dyplom za udział w imprezie.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę.

 

nauczyciele wychowania fizycznego

powrót