W intencji więźniów obozów koncentracyjnych i obozów pracy niewolniczej

W piątek 6 listopada 2015 r., przy Brzozowym Krzyżu obok bunkra-muzeum SKARB w Policach miało miejsce spotkanie modlitewne w intencji więźniów obozów koncentracyjnych i obozów pracy niewolniczej, zlokalizowanych wokół niemieckiej fabryki benzyny syntetycznej w czasie II wojny św. Punktualnie w samo południe spotkały się tu liczne delegacje z pocztami sztandarowymi, władze gminy, powiatu, młodzież szkolna i wierni. Spotkanie rozpoczął ks. kan. Waldemar Gasztkowski okolicznościową homilią. Słowo o niewolniczej pracy w Hydrierwerke Pölitz przedstawiła członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb" Anita Andryszczyk. W dalszej części przedstawiciele Gminy Police, Starostwa Powiatowego i "Skarbu" złożyli pod krzyżem wiązanki kwiatów, zapalono znicze, zebrani oddali się wspólnej modlitwie. Po części ekumenicznej wszystkich uczestników uroczystości zaproszono do zobaczenia zbiorów - muzeum.

powrót