VIII Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego
VIII Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego

W piątek 7 marca 2014 roku uczestnicy VIII Zachodniopomorskiego Konkursu Recytatorskiego O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego spotkali się na Pl. Zwycięstwa w Szczecinie, przy pomniku  Kornela Ujejskiego, aby aktem złożenia kwiatów oddać hołd temu poecie, a następnie udano się do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Spotkanie w Auli rozpoczął Tomasz Radys minirecitalem gitarowym „Muzyka mową dźwięków”, po czym nastąpiły Koncerty Recytatorskie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników tego turnieju - w czasie, kiedy obradowała Komisja Konkursowa w składzie: Krystyna Maksymowicz - Przewodnicząca, oraz Sylwia Witkowska i Ryszard Pilich, recytatorzy uczestniczyli w warsztatach recytatorskich prowadzonych przez p. Iwonę Mirońską Gargas.

Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy 2 LA Fryderyk Staniek. Z powodu choroby w Konkursie nie mogła wziąć udziału  Joanna Julczuk, choć również przygotowywała się do recytacji.

Więcej informacji na temat konkursu wraz ze zdjęciami znajduje się na stronie http://katecheza1.pl.tl/VIII-Konkurs-Recytatorski.htm

 

Jolanta Drożdzińska

nauczyciel religii

powrót