VII Tydzień Konstytucyjny
Uczniowie naszej szkoły (grupy 3wr1 i 3wr2) wzięli udział w dniach 21-27 października 2019 roku w VII edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach wydarzenia gościliśmy pana Jacka Karakulskiego, doktoranta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przeprowadził lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz hejtu i mowy nienawiści. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.
Jak podają organizatorzy, celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.
Dorota Kobylińska–Huk
powrót