VI POLSKO-NIEMIECKIE TARGI EDUKACYJNE VOCATIUM UCKERMARK PRENZLAU - SZCZECIN

Dnia  08.10.2015  uczniowie klas przedmaturalnych i maturalnych TZ i LO zainteresowani pracą za granicą uczestniczyli w VI POLSKO-NIEMIECKICH TARGACH EDUKACYJNYCH VOCATIUM UCKERMARK PRENZLAU - SZCZECIN.

Polsko - Niemieckie Targi Edukacyjne w Prenzlau dały uczniom możliwość zapoznania się z ofertą uczelni z przygranicznych regionów Polski i Niemiec. Zainteresowane osoby mogły porozmawiać z polskimi i niemieckimi doradcami zawodowymi o swoich planach na przyszłość oraz z przedsiębiorcami o tym, jakich pracowników poszukują. Uczniowie wykonywali na miejscu test Hollanda w planowaniu kariery zawodowej oraz uczestniczyli w wykładach: "Tajemnica mowy ciała - jej znaczenie w procesie aplikacyjnym" oraz "Rozmowa kwalifikacyjna - błędy i wypadki, których można uniknąć".

Informacje zdobyte na targach z pewnością pomogą uczniom dokonać trafnego wyboru kierunku dalszego kształcenia oraz podjąć ciekawą pracę w Niemczech lub w przygranicznych regionach Polski. 

Wioletta Wolańska

powrót