Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Rok szkolny ruszył pełną parą. W murach naszej szkoły powitaliśmy 300 nowych uczniów. Młodzież będzie uczyła się w klasach gimnazjum, liceum, technikum, szkoły zawodowej. Uczniowie liceum  będą uczęszczać do klas: wojskowej, humanistycznej, policyjnej, strażackiej, medycznej, matematyczno-przyrodniczej, siatkarskiej. W tym roku nie zabraknie również klas hotelarskich, techników żywienia i usług gastronomicznych a także kucharzy. Część uczniów wybrała naukę w DPG w Loecknitz.

Na uroczystym apelu (1 września) nie zabrakło życzeń owocnego roku, wręczania legitymacji szkolnych, przedstawienia kadry pedagogicznej…  Były także podziękowania dla pani Elżbiety Łuszczyńskiej i pani Ewy Ufniarz.  Wyjątkowym punktem były gratulacje od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla ucznia naszej szkoły Łukasza Zajączkowskiego, który pełniąc ochotniczą służbę ratownictwa wodnego, przyczynił się swoją postawą do uratowania tonącego mężczyzny.

Uroczystość (z pomocą nauczycielek: Agnieszki Sikorskiej-Furman i Justyny Wodzik) przygotowali uczniowie klas drugich: Paulina Wasielewska, Aleksandra Sypniewska, Alex Abram.

Na rozpoczęciu nie zabrakło również słów poetki, pamiętajcie więc o nich podczas nauki w naszej szkole:

Nie wiadomo, nie wiadomo wcale,

Co w życiu Ciebie czeka.

I ty możesz wyrosnąć na Wielkiego Człowieka.

Może tak się w twoim życiu stanie,

Może z tobą tak się właśnie zdarzy,

że Ty zrobisz to, że ty to zdobędziesz,

o czym tylu ludzi marzy.

Może twoje serce będzie tak gorące,

Może ty mieć będziesz tyle siły,

że obronisz słabych i skrzywdzonych,

że świat zmienisz na dobry i miły.

Może twojej matce będą błogosławić,

że dzielnego wychowała syna.

Nie wiadomo, nie wiadomo wcale,

Jak się Wielkość w życiu rozpoczyna.

powrót