Uroczystość pożegnania polskich i niemieckich abiturientów

Po raz kolejny polscy uczniowie Deutsche - Polnisches Gymnasium w Locknitz (klasa 3LN), po pomyślnie zdanych egzaminach maturalnych, zarówno polskich jak i niemieckich, wraz ze swoimi niemieckimi kolegami, pożegnali szkołę. 4 lipca 2014 r. w DPG w Lőcknitz, odbyła się piękna, wzruszająca uroczystość pożegnania polskich i niemieckich abiturientów. Imprezę rozpoczęło uroczyste wejście uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów obu szkół na salę, przy brzmiącej muzyce, co przypominało naszego Poloneza, którym rozpoczynamy każdy bal studniówkowy. Były wspomnienia uczniów i nauczycieli, były  kwiaty, łzy wzruszenia i to najważniejsze - dyplomy ukończenia szkoły oraz świadectwa maturalne. Cała gala odbyła się w  pięknym otoczeniu kwiatów i przy wspaniałej oprawie muzycznej, którą przegotowali uczniowie i nauczyciele DPG w Lőcknitz. Wszystkim tegorocznym abiturientom gratulujemy wspaniałych wyników maturalnych oraz życzymy wszelkiej pomyślności i dobrych wyborów w życiu.

powrót