Uroczyste otwarcie Hali Sportowej 21 września 2013 r.

Trzy dni trwały obchody uroczystości otwarcia hali widowiskowo – sportowej przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Przypomnijmy: budowa hali była elementem projektu pn.: "Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno – sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko - Polskim Gimnazjum w Löcknitz.", dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 "Europejska Współpraca Terytorialna Współpraca Transgraniczna" Krajów Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

W ramach projektu zaplanowano remont i rozbudowę szkolnego budynku B w Niemiecko- Polskim Gimnazjum w Löcknitz oraz budowę wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej wraz z zapleczem socjalnym przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Zmodernizowana i rozbudowana baza partnerskich szkół ma służyć rozwojowi transgranicznej współpracy obu szkół oraz integracji mieszkańców Powiatu Polickiego i Powiatu Vorpommern – Greifswald (były Uecker – Randow).

O godz. 15-tej w piątek 20 września br. hala została otwarta dla kibiców, którzy gromadzili się tłumnie na pierwszy w historii hali mecz.
Nową halę otworzyło towarzyskie spotkanie siatkarek Chemika Police z wicemistrzem męskiej Plus Ligi ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle. Dochód z meczu przeznaczony został na potrzeby hospicjum im. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. W piątkowy wieczór sport mieszał się z zabawą, a trenerzy obu drużyn wymieszali składy; chwilowy transfer do Chemika przypadł w udziale m. in. Pawłowi Zagumnemu. Spotkanie to było początkiem Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Grupy Azoty.

Oficjalne otwarcie hali nastąpiło dzień później. Sobotnie wydarzenie poprzedziły ciekawe imprezy towarzyszące. Na terenie Zespołu Szkół w Policach od południa rozgrywały się zabawy plenerowe dla dzieci i młodzieży. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Policach odbyły się Warsztaty Uśmiechu, prowadzone przez pana Marka Wysoczyńskiego, Dyrektora Biura Promocji Kultury w Gdańsku. Goście zaproszeni na otwarcie hali uczestniczyli na wernisażu wystawy autografów sławnych ludzi, i zostawili także swoje podpisy z ikonką uśmiechu.

Wśród gości obecnych na otwarciu hali znaleźli się m. in. Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz, posłanka na Sejm Renata Zaremba, przedstawiciel Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego; ze strony niemieckiej: dyrektor biura Związku Komunalnego Europaregion Pomerania (zrzeszającego niemieckie gminy euroregionu) Peter Heise, drugi zastępca Starosty niemieckiego Jörg Hasselmann, dyrektor Polsko-Niemieckiego Gimnazjum w Loeknitz Gerhard Scherer. Starosta Policki Leszek Guździoł podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację projektu oraz budowę hali.

Po uroczystym przecięciu wstęgi goście zostali zaproszeni do zwiedzenia hali. W sali koferencyjnej odbyła się prezentacja historii unijnego projektu, którego zwieńczeniem było wybudowanie hali widowiskowo – sportowej.

W sobotę odbyła się też prezentacja drużyny Chemik Police, a potem mecz z niemieckim Dresdner, który policzanki wygrały. Zwycięskie także okazały się w niedzielnym spotkaniu z BKS Bielsko, które jednocześnie kończyło trzydniowy turniej.

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa mieści na trybunach ok. tysiąca widzów. Jest wyposażona w sale do tenisa, squasha, siłownię, saunę a także salę konferencyjną.

 

Tekst: Karolina Wieszczak

powrót