Tydzień Zdrowia w Zespole Szkół

Przez cały tydzień w Zespole Szkół odbywały się działania związane z obchodami Dnia Zdrowia (7.04), bo u nas dzień zdrowia trwa cały tydzień!

Od 8.04.2013 do 12.04.2013 uczniowie klas gimnazjum i liceum na lekcjach wychowawczych przygotowywali plakaty na temat: Jak żyć, aby pochwalić się zdrowym sercem. Przygotowane przez uczniów prace zostały następnie zaprezentowane na wystawie, którą można było oglądać na korytarzu, na I piętrze.

Dodatkowo przez cały tydzień w gabinecie pielęgniarki, a w piątek wręcz na szkolnym korytarzu, uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zmierzenia swojego ciśnienia krwi. Regularna kontrola ciśnienia pozwala w porę wychwycić ewentualne problemy z krążeniem krwi. Do mierzenia ciśnienia zachęcały dwie "maskotki szkolne" rozdając informacyjne ulotki.
Na koniec naszego tygodnia zdrowia, w piątek na długiej przerwie pedagog i pielęgniarka szkolna wylosowały 4 szczęśliwców z 17 osób biorących udział w konkursie na "Krzyżówkę zdrowia". Upominki otrzymały:

  • Weronika Raś 1GA
  • Kamila Zygadło 4TTI
  • Sandra Błachowicz 4TTI
  • Nikola Kwiatkowska 2ZB


Dziękujemy nauczycielom i uczniom za włączenie się w działania na rzecz promowania i poprawy zdrowia. Zapraszamy do udziału w kolejnych, podobnych akcjach.

I życzymy dużo zdrowia.

M. Andrzejewska
M. Rafacz

powrót