Tydzień Konstytucyjny w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły (grupa 2wr1) wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego Tygodnia Konstytucyjnego (29 maja – 04 czerwca 2017 roku), organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach wydarzenia przedstawiciel kancelarii prawnej pan Piotr Zielonka przeprowadził warsztaty dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak podają organizatorzy, celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji, zwłaszcza praw i wolności obywatelskich. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

W trakcie warsztatów uczniowie zaznajamiali się z najważniejszymi zagadnieniami prawa konstytucyjnego, opracowywali własny projekt ustawy zasadniczej i rozwiązywali kazusy prawne

Dorota Kobylińska - Huk

powrót