TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

28 listopada 2014 roku w ramach polsko-niemieckiego projektu odbył się Turniej Tenisa Stołowego szkół gimnazjalnych, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół  im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz uczniowie szkoły Gimnazjalnej  w Locknitz.

Ogółem w turnieju udział wzięło 50 uczniów.

Honorowym gościem turnieju był Aleksy Sorokin, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Moskwie, wielokrotny Mistrz Rosji w tenisie stołowym . Obecnie trener UKS Champion Police oraz zawodnik klubu Stal Szczecin.

Turniej otworzył pokazem Aleksey Sorokin prezentując różne techniki  gry. Nasi uczniowie mieli okazję zagrać z Mistrzem Rosji. Po prezentacji rozpoczął się turniej w kategorii dziewcząt i chłopców w systemie pucharowym.

Zwyciężcą w kategorii chłopców został Miłosz Dykow, miejsce drugie – Adrian Rowiński, trzecie miejsce – Ruben Plitzkow. Zwyciężczynią w kategorii dziewcząt została                 Olga Markiewicz, drugie miejsce zdobyła Julita Kucharska, trzecia była Julia Wasiel.

Spotkanie było świetną zabawą i możliwością nawiązania nowych przyjaźni . Pozwoliło uczniom mniej aktywnym  spróbować swoich sił podczas gry w tenisa stołowego. Nowo nawiązane przyjaźnie wyzwoliły w uczestnikach większe chęci do gry i uczestnictwa tego typu spotkaniach. Zbliżony poziom umiejętności spowodował mniej skrępowania i większą radość z udziału w rywalizacji sportowej.

                                                                             

nauczyciele wychowania fizycznego
Aneta Sarnecka
Wioletta Burawa
Jolanta Ławicka
Jan Czyszczoń
Janis Wakatinakis

powrót