Turniej tenisa stołowego

W dniu 9 grudnia 2016 roku w ramach kolejnych Szkolnych Zawodów Sportowych odbył się Turniej Tenisa Stołowego dla klas gimnazjalnych i klas ponadgimnazjalnych, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół  im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Ogółem w turnieju udział wzięło 48 zawodników.

Turniej rozpoczął się w trzech kategoriach:

·         w kategorii klas gimnazjalnych chłopców

·         w kategorii klas ponadgimnazjalnych dziewcząt

·         w kategorii klas ponadgimnazjalnych chłopców

Rywalizacja w poszczególnych kategoriach odbywała się w systemie pucharowym.

Zwycięzcą w kategorii klas gimnazjalnych chłopców został Adrian Rowiński z klasy 3GA, drugie miejsce zajął Marcel Dobrut również z klasy 3GA, trzecie miejsce zdobył Kacper Czyżak z klasy 1GA.

Zwyciężczynią w kategorii klas ponadgimnazjalnych dziewcząt została Dagmara Brych z klasy 3THŻ , drugie miejsce zdobyła Aleksandra Zając z klasy 1LB, trzecia była Natalia Mazgiejko z klasy 1LD.

Dużą niespodziankę w kategorii klas ponadgimnazjalnych chłopców sprawił  Adrian Rowiński z klasy 3GA, który brał udział gościnnie w tej i pokonał wszystkich starszych od siebie rywali, drugie miejsce zdobył równie utalentowany zawodnik Kacper Doroch z klasy 1LA, a trzeci był  Adrian Kraśnicki z klasy 2LE.

Ogólnie poziom gry był bardzo wyrównany, a rywalizacja o miejsca była zacięta i emocjonująca, ale jak podkreślali organizatorzy ( nauczyciele w-f ),  nie walka o miejsca była najważniejsza. Najważniejsza była głównie dobra atmosfera, świetna zabawai możliwość nawiązania nowych przyjaźni.  I to się  opiekunom udało J

Nowo nawiązane znajomości wyzwoliły w uczestnikach większe chęci do gry i uczestnictwa w tego typu zawodach, a zbliżony poziom umiejętności spowodował mniej skrępowania i większą radość z udziału w rywalizacji sportowej.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i dziękujemy udziału oraz zapraszamy na kolejne Szkolne Zawody Sportowe pod nazwą ,,Turniej Piłki Koszykowej’’, które odbędą się w dniu 20.12.2016r. ( zapisy przyjmowane będą w pokoju nauczycielskim WF do dnia 19.12.2016r. )

nauczyciele wychowania fizycznego

powrót