Turniej Hokeja Na Lodzie

W dniu 8 lutego 2018r. na lodowisku przy ,,Białej’’ w Policach zostały zorganizowane kolejne Szkolne Zawody Sportowe, osobami odpowiedzialnymi za organizację byli nauczyciele wychowania fizycznego. W tak pięknej i słonecznej pogodzie, odbył się Szkolny Turniej Hokeja Na Lodzie, a osobami odpowiedzialnymi za organizację byli: Violetta Burawa, Jolanta Ławicka, Aneta Sarnecka oraz Janis Wakatinakis, nauczyciele wychowania fizycznego.

W turnieju rywalizowali uczniowie klas ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Do imprezy zgłosiło się dziesięć zespołów. Ogółem w imprezie wzięło udział 66 zawodników. Turniej rozpoczął się uroczystym przywitaniem wszystkich uczestników i losowaniem drużyn. W fazie eliminacyjnej utworzono dwie grupy ( ,,A’’ i ,,B’’ ), gdzie rozegrano w grupach spotkania systemem  ,,każdy z każdym’’. W grupie ,,A’’ wystąpiło pięć zespołów ( 2LB, 1LA, 2LS, 2LC, 3LC ), a zwyciężyła drużyna z klasy 2LS, drugie miejsce w grupie zajęła jedyna żeńska ekipa z klasy 2LB. W grupie ,,B’’, gdzie również grało pięć zespołów ( 1LC, 3LD, 1BA, 1LE, 2THŻ ), zwyciężyła drużyna z klasy 3LD, a drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 1LE. W sumie w eliminacjach rozegrano 20 spotkań. W fazie finałowej, odbyły się dwa mecze. W spotkaniu o trzecie miejsce zwyciężyła debiutująca w turnieju klasa 1LE, czwarte miejsce zdobyły dzielne dziewczęta z klasy 2LB, natomiast w walce o pierwsze miejsce zwyciężyła klasa 2LS, drudzy zaś byli maturzyści z klasy 3LD. Po zakończonej imprezie zwycięskim drużynom wręczono pamiątkowe medale ufundowane  przez Radę Rodziców Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy i gratulujemy sportowej postawy!

nauczyciele wychowania fizycznego

powrót