Tropiliśmy Europę

Grą miejską realizowaną w różnych miejscach Polic uczniowie naszej szkoły oraz DPG z Löcknitz świętowali Dzień Europy przypadający na 9 maja. Śladów Europy szukaliśmy w starej części Polic. Uczniowie-tropiciele zajrzeli do kaplicy znajdującej się w centrum Polic, kościoła, Biblioteki Miejskiej i Urzędu Miejskiego, byli też w lapidarium, a także w Galerii Historycznej Polic w Miejskim Ośrodku Kultury.  W każdym miejscu należało wykonać jakieś zadanie.

Podsumowanie gry miejskiej odbyło się w Zespole Szkół. Uczestnicy wysłuchali informacji na temat międzynarodowego wolontariatu oraz działalności Szkolnego Klubu Europejskiego. Tu też wręczono nagrody laureatom ”Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych Powiatu Polickiego”.  Zwyciężyły Kinga Bąk z klasy 3 GN (Löcknitz) oraz Natalia Plitta z klasy 3 GA (ZS Police). Nagrody wręczali Paweł Mirowski, wicestarosta Powiatu Polickiego, Maciej Greinert, wiceburmistrz Gminy Police, Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu Polickiego oraz Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty UM w Policach.

Opiekunem młodzieży i organizatorem gry miejskiej: „Śladami Europy w Policach” był Tomasz Drewniak, nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego.

powrót