To nie zabawa w chowanego

Rejon ćwiczeń żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej, okolice Jeziora Głębokiego, wokół drzewa, krzewy,  pod nogami skrzypi śnieg, a my maszerujemy. Około 50. minuty marszu klasa 2 LDLO rozpoczyna ćwiczenia z technik kamuflażu. Umiejętne wykorzystanie każdego elementu przyrody do uniemożliwienia wrogowi rozpoznania działania żołnierzy jest jednym z podstawowych wymogów właściwego wyszkolenia ich do działania w terenie. 

Liczy się każdy pomysł, który w jak najkrótszym czasie pozwoli na zatarcie wszelkich śladów poruszania się w rejonie ćwiczeń. Mimo niskiej temperatury, mokrego i zimnego śniegu, mundurowi sprostali wymaganiom i potrafili sprytnie ukryć się w terenie, uniemożliwiając ich szybkie odszukanie i rozpoznanie. Nauka z technik kamuflażu nie poszła w las, a dzisiejsze szkolenie dostarczyło nam kolejny raz mnóstwo zabawy i dobrego samopoczucia. Jeżeli potraficie, to znajdzie nas na fotografii

Janusz Ługiewicz

powrót