SZLACHETNA PACZKA

Edycja "Szlachetnej Paczki" już za nami. W tym roku udało się pomóc 7-osobowej rodzince. Wolontariuszka Justyna z Nowogardu przesyła nam list, w którym relacjonuje wizytę u owej rodzinki.

"Drogi Darczyńco, razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro! Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczek. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne”.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem ZPM-1727-510972), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Kochani! W niedzielne popołudnie (tj. 13.12.) dostarczyliśmy paczkę do rodziny. Moment rozpakowywania to były dla nas i dla rodziny chwile ogromnego wzruszenia. Rodzice mieli łzy w oczach na widok kołdry i poduszek, cieszą się, że wreszcie będą spać pod normalną pościelą a nie pod kocem. Ubrania pasowały idealnie dziewczynki ucieszyły się, że dostały prawie takie same kurtki. Paczki z zabawkami sprawiły wybuch ogromnej radości: Tomek od razu zajął się rozpakowywaniem robota, a Władziu założył słuchawki. Ala i Kasia niesamowicie ucieszyły się z zestawów kosmetyków i od razu zdecydowały, dla której będzie wanilia. Władziu i Tomek z zachwytem oglądali kredki w pudełku z szufladkami z nadrukiem ich ulubionej bajki. Okrzykom radości ze strony dzieci nie było końca: "mamusiu patrz twój ulubiony krem!" - Powiedział Tomek na widok kilku opakowań kremu Nivea. Pani Magda ze wzruszeniem trzymała w ręku toster, o którym tak marzyły dzieci i powiedziała, że na kolację na pewno będą tosty z dżemem.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Ze swojej strony chciałabym bardzo podziękować, za ogromne zaangażowanie i za to, że włożyliście w paczkę dla rodziny tak wiele serca. Dziękuję za to, że wybraliście rodzinę właśnie z mojego rejonu mimo, że tak oddalonego od Was. Dziękuję za wspaniałą współpracę i możliwość przeżywania z obdarowaną rodziną tych emocji, które wywołała otrzymana od Was paczka. Jeszcze raz dziękuję bardzo za współpracę i życzę Wam Wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych pięknych dni w nadchodzącym Nowym Roku.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

"Serdecznie dziękujemy, nie możemy uwierzyć, że to właśnie nam zechcieliście sprawić tyle radości. Bardzo, bardzo dziękujemy i życzymy świąt pełnych radości."

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wrażliwość serca i chęć skutecznej i mądrej pomocy!

zdjęcia: http://katecheza1.pl.tl/Szlachetna-Paczka-2015.htm

Jolanta Drożdzińska

powrót