Szkolny Klub Wolontariusza

Szkolny Klub Wolontariusza w naszej szkole działa bardzo prężnie. Wolontariusze z „Biała pomaga” prześcigają się w pomysłach na to – co zorganizować w szkole, żeby jak najlepiej pomócm potrzebującym.

Oto pomysły, które udało się zrealizować w I okresie roku szkolnego 2013/2014:

 

  • „Słodkie dni” – 19 listopada 203 roku na przerwach w szkole wolontariusze sprzedawali uczniom i pracownikom szkoły łakocie przygotowane przez siebie: ciasta, babeczki, tosty.  Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup trwałej żywności dla potrzebujących sąsiadów z Białorusi w ramach „Akcji Paczka”
  • Zbiórka dla TOZ (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami): karmy, koców/ręczników/starej odzieży do wyścielenia klatek dla zwierząt, zabawek dla zwierząt, aby wspomóc zwierzęta w schroniskach
  • „Biała Noc” – z dnia 13 grudnia na 14 grudnia odbyła się w naszej szkole Biała Noc, podczas, której uczniowie pod opieką nauczycieli  mogli m. in. zaprezentować swój talent wokalny w  zorganizowanym Karaoke. Można było obejrzeć film oraz skorzystać z przygotowanego przez wolontariuszy bufetu, w którym serwowano: kanapki, tosty, łakocie i ciepłą herbatę. Był to prawdziwy test dla naszych wolontariuszy, którzy napracowali się jak nigdy. Pieniądze zebrane z biletów oraz bufetu zostaną przekazane Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

„Pragniemy bardzo podziękować pani dyrektor za zezwolenie na organizację takiego przedsięwzięcia , oraz naszym opiekunom - którzy dzielnie towarzyszyli nam w każdym momencie Białej Nocy!” Klaudia Brzozowska1LC

 

Zachęcamy do włączania się w organizowane akcje

– kiedy pomagamy innym sami jesteśmy silniejsi!

 

 

Szkolny Klub Wolontariusza „Biała pomaga”

Wioletta Jesiotr – opiekun

powrót